japon yeni tl

Japon Yeni TL USD EUR Kuru

Güncel Japon Yeni TL kuru nedir? Yen, kaç lira, kaç dolar ve kaç avro eder? Burada Japon Yeni kurlarını bulabilecek, serbest piyasadaki anlık alış ve satış kurlarını takip edebilecek ve elinizdeki Türk Lirası, Avro (Avrupa Para Birimi) ve Amerikan Dolarınızın kaç Japon Yenine tekabül ettiğini hesaplayabileceksiniz.

Japon Yeni Kaç TL Eder?

Anlık olarak serbest piyasada Japon Yeni kurlarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Çapraz Kurlar Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

 

Yukarıda Japon Yeni TL, USD ve EUR alış ve satış kurlarını görebilirsiniz. Ayrıca en son işlem kuru ile birlikte, bir önceki kura göre ne kadar değişim gösterdiğini de göreceksiniz.

Japon Yeni TL, Dolar ve Euro Karşılıkları Hesaplama

Bu bölümde başka para birimlerinden Japon Yenine çevrim yapabilirsiniz. Örneğin 100 TL kaç Japon Yeni eder, aynı şekilde avro veya dolar ile kaç Japon Yeni alabilirsiniz hesaplamanız mümkündür.

 

Döviz Çevirici Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Yukarıdaki döviz çeviricisini aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz:

  • Tutar : Buraya Japon Yenine çevirmek istediğiniz kadar ilgili döviz cinsinden tutarı yazabilirsiniz. Örneğin 100 doların ne kadar Yen edeceğini merak ediyorsanız buraya 100 yazınız.
  • Döviz Birimi : Hangi para birimini çevirmek istiyorsanız buradan seçebilirsiniz. Sadece TL, euro veya dolar değilir çok para cinsinden çevrim yapabilirsiniz.
  • Döviz Birimine : Japon Yeni almak veya karşılığını hesaplamak istiyorsanız burayı değiştirmenize gerek yok, bu şekilde kalabilir.

Japon Yeni Özellikleri

Yenin global sembolü JPY(¥)dir. 1871’den beri kullanılmaktadır. Kelime anlamı itibari ile “yuvarlak cisim” olarak bilinir. “Yen” olarak telaffuzu Avrupalı misyonerlerin etkisi iledir.

Kağıt Banknotlar : 10.000, 5.000, 2.000 ve 1.000’dir.

Madeni Bozuk Paralar : 500, 100, 50, 10, 5 ve 1’dir.

1 yen 1 gramdır.

1953 yılından önce “sen”(1/100 Japon Yeni) ve “rin”(1/1.000 Japon Yeni) adlarıyla günlük hayatta kullanılmaktaydı. Sen ve Rin halen borsa işlemlerinde kullanılmaktadır.

Daha büyük tutarlar Avrupa’da 1.000 ve katları ile gösterilirken Japon Yeni 10.000’in katları ile gösterilir. Ayrıca ünlü tabirleri “Oku Yen” 100 milyon Japon Yenine eşittir.

Kağıt banknotların üstünde tarihe damga vurmuş ünlü kişilerin resimleri vardır.

50 ve 5 Yen madeni paraların ortası deliktir.

 

Diğer güncel döviz kurları için tıklayınız: