SMMM Staja Giriş ONLINE Deneme Sınavı

SMMM Staja Başlama Online Deneme Sınavı

SMMM staja giriş online deneme sınavı kullanımınıza şimdi hazır. Hem de 1 tane değil, 4 tane olarak. Şimdilik 4 sınav var, talebe göre bir kaç tane daha eklenebilir.

Tamamen geçmiş sınavlarda çıkan, seçmece sorulardan oluşmuşlardır. İnternette PDF olarak geçmiş sınavları bulabilirsiniz ama çevrimiçi deneme sınavı olarak fazla bulamazsınız. Bulsanız da kapsamlı değillerdir. Bu eksikliği giderebilmek adına MuhaSebep‘teki sınavlar kendinizi hazırlamak adına çok işinize yarayacaklardır.

Kursa ulaşmak için tıklayınız

 

 

 • Sınavımız daha önceki 10 sınavda çıkmış sorulardan seçilen sorular ile hazırlanmıştır.
 • Toplam soru havuzu 1.100+ sorudan oluşmaktadır. Yani ileride sınav çeşitlemeleri yapılabilecektir (örneğin her dersten ayrı ayrı sınavlar)
 • Sınavlarda, gerçek sınavda olduğu gibi 30 adet Genel Kültür ve 100 adet Alan Bilgisi sorusu sorulmuştur.
 • Toplam 4 Online Deneme Sınavı hem süreli hem de süresiz seçenekler ile hazırlanmıştır. Süreli sınavlar, gerçek sınavda olduğu gibi 165 dakika ile sınırlıdır.
 • Sınavı bitirdiğinizde isteğe bağlı olarak Başarı Listesi’ne kaydınızı yapabilir, kendinizi diğer stajyer adayları ile karşılaştırabilirsiniz.

MuhaSebep Deneme Sınavları aşağıdadır ama siz şu anda görememektesiniz 😉 . Sınavlara ulaşabilmek için hemen aşağıdaki bölümden Sosyal Medya Paylaşımı yaparak sınavlardan “daha geniş kitlelerin” yararlanmasını sağlamanızı rica ederim.


[lockercat]

Deneme Sınavı – 1

Süreli Sınava Başlayın                    Süresiz Sınava Başlayın

Deneme Sınavı – 2

Süreli Sınava Başlayın                    Süresiz Sınava BaşlayınDeneme Sınavı – 3

Süreli Sınava Başlayın                    Süresiz Sınava Başlayın

Deneme Sınavı – 4

Süreli Sınava Başlayın                    Süresiz Sınava Başlayın

 

[WpProQuiz_toplist 15]

 

[WpProQuiz_toplist 18]

 

SMMM Staja Giriş Sınavı’na Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Mali müşavir olmak adına kariyer adımlarımızdan ilki, yapacağınız stajdır. Stajı yapabilmenin en önemli ön koşulu ise staja başlama sınavını kazanmaktır.

Bu sınava başvurmanız için ön koşulları ve başvuru süreci hakkında SMMM Staja Başlama Sınavı Başvuru isimli makalemde, sınavda çıkacak konular hakkında ise SMMM Staja Giriş Sınavı Konuları makalemde bahsetmiştim. Bu sınav çoktan seçmeli olup toplamda 130 sorudan oluşmaktadır. Çok zor olduğunu söyleyemesem bile çalışmadan kazanmanın mümkün olmadığını net söyleyebilirim. Sınavda çan eğrisi kullanılmaktadır. Yani ne kadar doğru cevabınız olduğuna ek olarak sınavdaki başarı ortalaması da önemli oluyor. Yaklaşık her 4-5 kişiden biri staja başlamaya hak kazanacaktır.

Bu sınavı ilk hakkında kazanan biri olarak tavsiyelerim;

  • Konuları ezberlemeye çalışmayın, mantığı kavrayın. Tüm konuları iyi bir kaynaktan en az 2 kez sindire sindire okuyun.
  • Bol bol test çözün. Piyasada bir kaç iyi soru bankası var, reklam olmasın diye isim vermiyorum. Ne kadar soru çözerseniz o kadar iyidir.
  • Yabancı dile önem verin. Çok yabancı dil bilen meslek mensubu veya adayı yok. Bu demektir ki bu soruların standart sapması yüksek olacaktır. Kısa süreli de olsa kursa gidin.
  • En önemlisi, son 8-10 sınavın sorularını çözün. Sınavın algoritmasını, soruların zorluk derecesini, geliş biçimlerini ve dağılımlarını anlamanın en iyi yoludur. Sınav günü geldiğinde hiç yabancılık çekmezsiniz. Zaten bu yüzden haftalarca uğraşıp sizler için bu online deneme sınav hazırlama işine soyundum. Hepsini çözün, kesin faydalı olacaktır.

  Sevgili arkadaşlar, önümüzdeki sınavda hepinize başarılar dilerim.
  [/lockercat]

[Wow-Herd-Effects id=1]