ruble kaç tl usd

Ruble Kaç TL, Dolar ve Avro

Güncel Rus Rublesi kurları nedir? Ruble kaç Türk Lirası, kaç Amerikan Doları ve kaç Avro eder? Bu sayfada anlık ruble kurlarını bulabileceğiniz gibi, diğer para birimlerine de istediğiniz tutar kadar çevirebilirsiniz.

Ayrıca ruble nereden alınır ve neye dikkat etmek gerekir, onu da okuyabilirsiniz.

Güncel Ruble Kurları

Serbest piyasada anlık Ruble kurları aşağıda gördüğünüz gibidir:

Çapraz Kurlar Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

 

Bu kurlar serbest piyasada görülen işlem üzerinden Türk Lirası, Dolar ve Avrupa Para Birimi (Euro) karşılıklarını göstermektedir. Anlık olarak kur üzerindeki artış ve düşüşleri takip edebilirsiniz.

Ruble Kaç Lira , Kaç Dolar ?

Bu kısımda döviz kuru çeviricisini bulabilirsiniz.

Aşağıdaki “Döviz Birimi” yazan alana hangi para biriminden rubleye çevirmek işretseniz onu seçmeniz gerekir (örneğin TRY, yani Türk Lirası veya USD, yani Amerikan Doları). İstediğiniz para birimini seçmeniz mümkündür.

“Döviz Birimi’ne” bölümü ise RUB, yani Rus Rublesi olarak kalsın.

“Tutar” kısmına ise hangi para biriminden ne kadar bozdurup rubleye çevireceksek onu yazıyoruz. Mesela 1.000 TL’nin kaç ruble edeceğini görebilirsiniz.

Döviz Çevirici Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

 

Rubleyi Nereden Alabilirim?

Rusya seyahati yapacak kişilerin elbette rubleye ihtiyacı olacaktır. Çünkü Rusya’da ruble haricinde başka bir para cinsini kullanmak kolay değildir. Kredi kartı da her yerde geçmemektedir. O sebeple yanınızda nakit halde bir miktar rublenizin olması gerekir.

Rubleyi seyahatiniz öncesi Türkiye’den de temin edebilirsiniz. Ruble satan döviz büroları mevcuttur. Onun haricinde Rusya’dan da satın alabilirsiniz. Ancak yanınızda Türk Lirası götürmekten ziyade dolar veya avro götürmeniz icap eder. Çünkü paramızı orada rubleye çevirmeniz pek mümkün olmayabilir. Ancak dolar ve avroyu bozdurabilirsiniz.

Ruble kaç dolar veya Euro eder yukarıdan hesapladıktan sonra ihtiyacınız kadar tedarikli gitmeniz iyi olur. Rusya’da mesai saatlerinde bankalardan bozdurma işlemi yapabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında otellerde veya döviz bürolarında da halledebilirsiniz.

Orada döviz bozdurmak size biraz tuhaf gelebilir. Zira bu işlem tam bir mahremiyet içinde yapılmaktadır. Döviz bozdururken sadece sizin ve kasiyerin olacağı küçük odalara alınıyorsunuz.

Ayrıca paraların üstünde herhangi bir yazı, çizik veya Türkiye’deki bir döviz bürosunun damgası vs. varsa parayı kesinlikle bozmuyorlar. Buna dikkat etmeniz önemlidir.

Elbette oradaki havaalanından da ruble satın almanız mümkündür ama döviz bürolarına oranla biraz daha pahalıdır. Belki sadece taksi ücreti kadar para bozdurmanız mantıklı olabilir.

Diğer Döviz Kurları:

Anlık İsviçre Frangı Kurları

Japon Yeni Kuru