Merhaba Yazar Adayı Arkadaşlarım.

Özgeçmişlerinize gururla ekleyebileceğiniz “MuhaSebep Yazarı” olabilmenin yolu aşağıdaki yazım kurallarına uygun yazılar yazabilmenizden geçer.

Kurallar

Kendim yazarken bizzat uyduğum MuhaSebep kuralları tüm yazarlar için de geçerli olacaktır elbette. 

Yazılarımı okurken zaten hissettiğiniz bu hususları belirtmek isterim:

  • Yazı özgün olmalıdır. Başka sitelerden alıntı veya kopya kesinlikle olamaz. Hatta kanun metnine atıfta bulunurken bile ilgili kanun maddesi kopyala-yapıştır yapılmamalı, kendi anlatım tarzınızla açıklanmalıdır.
  • Okuyucunun konuyu bilmediği varsayılarak en sade ve basit bir şekilde izah edilmelidir. Yazılar MuhaSebep formatına uygun olarak sohbet havasında olmalıdır.
  • Mümkün olduğunca akıcı ve düzgün bir Türkçe ile yazılmaya çalışılmalıdır.
  • Yukarıdaki kurallara uyduğunuz sürece muhasebe ile ilgili konularda kendinizi rahat hissedip özgürce ve kendi tarzınızı ve karizmanızı yazılarınıza yansıtınız. Bu yazılarınız sayesinde hem muhasebenin sevilmesine ve daha iyi anlaşılmasına destek olursunuz, hem de aranan ve yazıları dört gözle beklenen bir yazar olabilirsiniz.

Özellikle belirtmek isterim ki yukarıdaki bu hususlar sayesinde diğer tüm muhasebe sitelerinden çok farklı bir sitedir ve okuyucuların takdirini kazanmaktadır. Çok olumlu geri dönüşler almaktayım.

 

Yazıların okunma oranını arttırmak

Yazılarınızın daha geniş kitlelere ulaşması amacımız olmalıdır. Bunun için Google’da üst sıralarda yer almalı ve SEO (arama motoru optimizasyonu) gerçeğine göre hareket etmeliyiz. Bu doğrultuda yazılarınız yayımlanmadan önce bir takım ayarlamalar yapmamız gerekecektir. Bu yüzden her ne kadar yazılarınızda dokunmak istemesem de, mecburen aşağıdaki konularda küçük düzenlemeler yapmam gerekecektir:

  • Sayfanın url’si (adresi)
  • Yazının ana ve alt başlıkları
  • Anahtar kelimelere uygun olarak yazı içinde küçük eklemeler
  • Sayfa görselinin alt tagı ve ismi
  • Sizin yazınızdan, ilgili diğer site içi yazılara link vereceğim. Kendi yazılarımdan da sizin yazınıza link vereceğim. Böylece okunma oranınızı arttırmaya çalışacağız

Bunları sizin yazınızı daha iyi tanıtabilmek amacı ile yapmak zorunda kalacağım. Hatta SEO’ya uygun yazı yazma tekniğini sonrasında sizinle paylaşabilir ve kendim müdahale etmek zorunda kalmayabilirim.

 

Yazılarınız nasıl yayımlanacak?

İlk yazınızı bana Word vs. formatında mail atmanızı rica edeceğim. Sizin adınıza bir kullanıcı profili oluşturacağım. Sonrasında yazınız üstünde SEO ayarlamaları yapıp yayımlayacağım. Yazar olarak elbette siz görüneceksiniz.

 Profilinizi oluşturmak için bazı teknik alt yapı ayarlamaları yapacağım. Kullanıcı ismi ve şifrenizi oluşturup sizinle paylaşacağım. 2. yazınızdan itibaren MuhaSebep’in sistemine login olup yazılarınızı kaydedeceksiniz. Gerekli ayarlardan sonra yazınızı yayımlayacağım. SEO hariç yazılarınıza müdahale etmeyeceğim.

Sisteme login olduğunuzda kendi yazar profili açıklaması ve fotoğrafınızı ayarlayabileceksiniz. 

Siteme nasıl giriş yapacağınızı, profilinizi ayarlayacağınızı ve makale yazacağınızı görmek için tıklayınız.

Bu kurallara uygun olan İLK YAZINIZI gönderin, bir bakayım 🙂

Kolay gelsin.