isvicre frangi ne kadar

İsviçre Frangı Ne Kadar?

Anlık İsviçre Frangı kuru nedir? İsviçre Frangı ne kadar Lira, Dolar veya Avro eder? Bu sayfada İsviçre Frangı güncel serbest piyasa alış ve satış kurlarını bulabileceğiniz gibi, istediğiniz tutarda Türk Lirası, Amerikan Doları veya Euro tutarının İsviçre Frangı karşılığını da hesaplayabileceksiniz.

İsviçre Frangı Alış ve Satış Kuru (Anlık)

Serbest piyasada İsviçre Frangı aşağıda göreceğiniz kurlar üstünden şu an itibari ile işlem görmektedir:

Çapraz Kurlar Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

 

 

Yukarıdaki tabloda 1 İsviçre Frangı ne kadar TL (Türk Lirası), USD (Amerikan Doları) veya EUR (Avrupa Para Birimi) ettiğini görebilirsiniz. Alış ve satış kurları ile birlikte en son işlem kurunun değişimlerini anında gösterirken, bir önceki işlem ile arasında meydana gelen farkı da gözlemleyebilirsiniz.

İsviçre Frangı Kaç Dolar, Kaç Lira ve Kaç Avro Eder?

İsviçre seyahatiniz öncesi cebinizdeki TL, dolar veya Avro kadar paranızın ne kadar İsviçre Frangı ettiğini hesap edebilmeniz adına aşağıdaki İsviçre Frangı Otomatik Hesaplama çeviricisini kullanabilirsiniz.

Döviz Çevirici Investing.com Türkiye tarafından sağlanmaktadır.

Bu döviz kuru çevirisini şu şekilde kullanabilirsiniz:

Döviz Birimi yazan kısma harcamayı düşündüğünüz kadar avro, lira veya dolar tutarını yazınız. Yalnızca bu para birimlerinde değil, bir çok para birimi üstünden çevrim yapabilirsiniz.

Döviz Birimi’ne isimli alanda CHF, yani İsviçre Frangı tanımlı olarak gelmektedir. İsviçre Frangına ihtiyacınız var ise bu kısmı aynen bırakın. Başka bir para birimine de ihtiyacınız olacak ise burayı değiştirebilirsiniz.

Tutar bölümüne ise bozdurmak istediğiniz para toplamını yazabilirsiniz.

Çeviricinin en alt kısmında girdiğiniz tutarın İsviçre Frangı karşılığını göreceksiniz.

İsviçre Frangı Hangi Ülkelerde Kullanılır?

İsviçre Frangının simgesi CHF’dir, eskiden ise SFr idi. İsviçre Ulusal Bankası (Swiss National Bank) yetkisiyle basılır. Bu para biriminin kuruş karşılığı Rappen’dir (1 İsviçre Frangı = 100 Rappen).

  • Kağıt Banknotlar : 10, 20, 50, 100, 200 ve 1000’lik halindedir.
  • Madeni Paraları : 5, 2, 1 ve ½ Frank ve 20, 10 ve 5 Rappen’dir.

İsviçre Frangı, İsviçre’de (doğal olarak), Lihtenştayn’da ve İtalya’nın Lombardiya bölgesinin Como şehrinde yer alan bir İtalyan komününde resmi olarak kullanılır.

İsviçre Frangı tasarımı ve sahtesinin yapılmasına karşın ekstra güvenlik özellikleri ile ön plana çıkmış bir para birimidir.

Diğer Güncel Kurlar:

Rus Rublesi güncel kurları

Japon Yeni